Законне Очікування Достойної Пенсії та Допомог | Практика ЄСПЛ | Адвокат ЄСПЛ

"...Хороше державне управління залежить від довіри між тим, ким керують та тим, хто керує"

Державний службовець надавав свої послуги державі, довіряючи останній, що послуги (включаючи гарантії на пенсійне забезпечення, на вихідну допомогу), надані роботодавцем з огляду на лояльність та роботу, створять ситуацію, коли правомірне очікування буде підтверджене подальшим виконанням цих зобов’язань Державою.

Порядок, встановлений законом, який передбачає вихідну допомогу, інши види допомог (як для державних службовців, так і для інших працівників), охоплює право на отримання допомоги, встановлене законодавством. Більше того, це не лише право на отримання допомоги ex gratia, а набуте право, що гарантоване на законодавчому рівні в обмін на надані послуги.

(N.K.M. v. Hungary)


Законодавче зобов’язання щодо вихідної допомоги може бути змінено у разі зміни соціальної політики, і що стосовно такого вибору держава має свободу розсуду, особливо, якщо припустити, що вихідна допомога є «правомірним очікуванням», а не «існуючим майном». Таким чином, Суд буде поважати рішення законодавця щодо того, що «в інтересах суспільства», якщо це рішення не позбавлене явно належного обґрунтування (див. справу «Джеймс та інші проти Сполученого Королівства» (James and Others v. the United Kingdom), від 21 лютого 1986 року, § 46, серія A, № 98).


Що стосується державного службовця, який знаходиться під конкретним правовим режимом і свідомо визнає обмеження деяких його основних прав та винагороду, яка в односторонньому порядку визначена законом, законодавчо встановлена вихідна допомога являє собою довгострокове очікування з боку державного службовця та зобов’язання з боку держави як роботодавця. Такі довгострокові очікування, підтверджені багаторічними незмінними законними гарантіями, не можуть бути легко знехтувані. Обґрунтування захисту правомірних очікувань, що виникають з законодавчого зобов’язання, полягає в тому, що закон повинен захищати довіру, втілену в зобов’язанні, зробленому законодавством. Хороше державне управління залежить від довіри між тим, ким керують та тим, хто керує

(див., mutatis mutandis в контексті передбачених законодавством дотацій, справу «Плалам С.П.А. проти Італії» (Plalam S.P.A. v. Italy), № 16021/02, §§ 35-42, від 18 травня 2010 року).

Особливо важливим є, щоб законодавець надавав відповідним працівникам перехідний період, протягом якого вони могли б пристосуватися до нового порядку

(див., mutatis mutandis,справу «Лакіцевіч та інші проти Чорногорії та Сербії» (Lakićević and Others v. Montenegro and Serbia) № 27458/06, 37205/06, 37207/06 та 33604/07, § 72, від 13 грудня 2011 року).

9 перегляд0 коментар
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Отримайте безкоштовну юридичну консультацію прямо зараз!

адвокат Київ кримінальні справи, Адвокат Київ кримінальна справа, Адвокати Київа по кримінальним справам, кримінальні адвокати Київа, екстрадиційний адвокат, адвокат звернення до ЄСПЛ, адвокат підготовка апеляції по кримінальній справі, Знайти адвоката у Києві, Кримінальний адвокат Київ, кращі адвокати Київа, адвокати києва, хороший адвокат Київ, Досвідчений адвокат київ, порадьте хорошого адвоката по кримінальній справі Київ, особа під вартою адвокат, знайти досвідченого адвоката у Києві, безкоштовна консультація адвоката онлайн, безкоштовні юридичні консультації, адвокат підготовка дапеляційї касації, застосування амністії адвокат, Адвокати по 366, адвокати по 309, 307 скільки коштує хороший адвокат, знайти хорошого адвоката у києві, порадьте Хорошого Адвоката По Кримінальним Справам, рейтинг адвокатів по криіимнальним, Кращі Адвокати Київа, видача засудженого адвокат, где найти хорошего адвоката по ДТП, Адвокат по ДТП Киев Адвокати По ДТП Київ, Адвокаты Киева и Киевской области, найти хорошего адвоката в Киеве, Адвокат Соломянский район, Адвокати Соломянского района Киева, Адвокат для участия в апеляционном суде Киева, Найти хорошего уголовного адвоката в Киеве, Адвокаты Киева По Уголовным Делам Адвокат Михаил Адвокати Київа та Киїівської областіКозачукАдвокат Київ