Звільнення Вагітної Жінки Як Дискримінація | Практика Європейського суду з Прав Людини

Справа про дискримінацію і гендерні стереотипи - Jurčić v. Croatia.Заявниця уклала трудовий договір через десять днів після того, як вона пройшла запліднення in vitro (ЕКО). Згодом вона пішла на лікарняний, а відповідний національний орган скасував її страховий статус та дійшов висновку, що вона була медично непридатною для прийняття на роботу на той час через ЕКО. Він також встановив, що, починаючи роботу незабаром після ЕКО, заявниця прагнула отримати грошові вигоди, тож її працевлаштування було фіктивним.

Суд вперше встановив, що жінка зазнала дискримінації за ознакою статі – оскільки тільки жінки можуть завагітніти. Відповідаючи на аргумент Уряду про те, що скасування страхового статусу заявниці переслідувало законну мету захисту державних ресурсів від шахрайського використання, Суд наголосив, що вагітність жінки як така не може вважатися шахрайською поведінкою. Висновки національних органів, що через ЕКО заявниця була медично непридатною для прийняття на роботу фактично означали стримування заявниці шукати будь-яку роботу через можливу вагітність. Суд наголосив, що це є гендерним стереотипом, а отже "серйозною перешкодою для досягнення реальної сутнісної гендерної рівності », однією з головних цілей держав-членів Ради Європи (із посиланням на відому справу Carvalho Pinto de Sousa Morais v. Portugal).

Скасування страхового статусу заявниці стало порушенням статті 14 Конвенції у поєднанні із статтею 1 Протоколу 1. Ганна Юдківська, суддя ЄСПЛ.

4 перегляд0 коментар
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Отримайте безкоштовну юридичну консультацію прямо зараз!

адвокат Київ кримінальні справи, Адвокат Київ кримінальна справа, Адвокати Київа по кримінальним справам, кримінальні адвокати Київа, екстрадиційний адвокат, адвокат звернення до ЄСПЛ, адвокат підготовка апеляції по кримінальній справі, Знайти адвоката у Києві, Кримінальний адвокат Київ, кращі адвокати Київа, адвокати києва, хороший адвокат Київ, Досвідчений адвокат київ, порадьте хорошого адвоката по кримінальній справі Київ, особа під вартою адвокат, знайти досвідченого адвоката у Києві, безкоштовна консультація адвоката онлайн, безкоштовні юридичні консультації, адвокат підготовка дапеляційї касації, застосування амністії адвокат, Адвокати по 366, адвокати по 309, 307 скільки коштує хороший адвокат, знайти хорошого адвоката у києві, порадьте Хорошого Адвоката По Кримінальним Справам, рейтинг адвокатів по криіимнальним, Кращі Адвокати Київа, видача засудженого адвокат, где найти хорошего адвоката по ДТП, Адвокат по ДТП Киев Адвокати По ДТП Київ, Адвокаты Киева и Киевской области, найти хорошего адвоката в Киеве, Адвокат Соломянский район, Адвокати Соломянского района Киева, Адвокат для участия в апеляционном суде Киева, Найти хорошего уголовного адвоката в Киеве, Адвокаты Киева По Уголовным Делам Адвокат Михаил Адвокати Київа та Киїівської областіКозачукАдвокат Київ