Конфіскація майна в практиці ЄСПЛ Al-Dulimi and Montana Management Inc. v. Switzerland

Оскаржувана у справі міра, конфіскація майна заявників, здійснювалася згідно з Резолюцією 1483 (2003), прийнятої Радою Безпеки ООН на підставі глави VII Статуту ООН для того, щоб поставити в обов'язок держави-члени прийняти ряд заходів, спрямованих на подальшу стабілізацію і розвиток Іраку.

Принцип неподільності прав людини означає, що держави не можуть вибирати між правами людини, так щоб одне право мало переважну силу по відношенню до інших. Мета цього принципу полягає в тому, щоб влада не могла стверджувати, що вона захищає права людини, на свій розсуд обираючи зі списку права, які вони визнають, і права, які вони ігнорують.

Умовою застосовності пункту 1 статті 6 Конвенції в «цивільному процесуальному» аспекті є наявність спору про «право», яке нехай навіть і з застереженнями можна вважати визнаним у внутрішньодержавному законодавствіі, незалежно від того, охороняється це право Конвенцією чи ні.

Крім того, для застосування пункту 1статті 6 Конвенції необхідно, щоб спір був серйозним і реальним. Він може відноситися не тільки до питання про фактичне існування права, але і до сфери його дії і способу його здійснення. Нарешті, для права, про яке йде мова, повинен мати безпосереднє і вирішальне значення результат розгляду справи, оскільки незначного зв'язку або віддалених наслідків

для застосування пункту 1 статті 6 Конвенції недостатньо.


3 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Захист Навколишнього Середовища | Практика ЄСПЛ | Адвокат ЄСПЛ

...Захист навколишнього середовища набуває дедалі більшого значення у сучасному суспільстві... («О’Сулліван МакКарті Массел Девелопмент Лтд проти Ірландії» (O’Sullivan McCarthy Mussel Development Ltd