Негативний стереотип щодо соціальної групи. Вплив на “приватне життя” | Практика ЄСПЛ

Ганна Юдківська, суддя ЄСПЛ:

В двох вчорашніх справах проти - Болгарії Budinova and Chaprazov v. Bulgaria та Behar and Gutman v. Bulgaria - ЄСПЛ розробив критерії для визначення того, чи впливає негативний стереотип щодо соціальної групи на “приватне життя” її членів, і відповідні зобов’язання держави.Заявники - громадяни Болгарії ромського та єврейського етнічного походження - стверджували, що публічні заяви лідера політичної партії становили переслідування та підбурювання до дискримінації євреїв та ромів.

Вони скаржились за статтями 8 та 14, що кожен із них, як представник меншини, зазнав негативного впливу через ці заяви.

Ці рішення значно розвивають принцип, закладений Великою палатою у справі Aksu v. Туреччина – в рішеннях викладені відповідні фактори, за допомогою яких можна оцінити, чи впливають негативні публічні заяви щоб сягати порогу застосовності статті 8.

В Aksu Велика палата виклала принцип, згідно з яким негативний стереотип щодо групи, коли сягає певного рівня, може впливати на почуття власної гідності її членів: у цьому сенсі його можна розглядати як вплив на приватне життя членів групи.

В данних справах Суд розвинув далі тест Aksu, чітко вказавши міркування для такої оцінки, враховуючи, наприклад, історію стигматизації групи, її позицію в суспільстві, точний зміст негативних висловлювань щодо групи, форму, контекст, обсяг висловлювань, статус їх автора тощо. Саме взаємодія всіх факторів призводить до остаточного висновку про те, чи досягнуто відповідний поріг застосовності статті 8. Загальний контекст кожної справи - зокрема соціальний та політичний клімат, що склався на момент виступу, - також може бути важливим фактором.

В конкретних обставинах обох справ Суд вирішив, що оскаржувані заяви могли мати достатній вплив на почуття ідентичності євреїв та ромів у Болгарії, а також на їх почуття власної гідності та самовпевненості, щоб досягти необхідного «певного рівня» або «порогу тяжкості», впливаючи тим самим на «приватне життя» заявників. Перш за все, євреї та роми в Болгарії можуть розглядатися як вразливі групи. По-друге, в обох випадках зміст оскаржуваних заяв був жорстоким і становив надзвичайно негативний стереотип, що мав на меті ганьбу і цькування груп, та упередження та ненависть до них. Щодо контексту та масштабу оскаржуваних заяв, в той час політична кар'єра цієї особи зростала і його висловлювання набували все більшої популярності. З огляду на всі ці фактори, які підсилювали один одного, Стаття 8 була застосовна.

Щодо суті Суд встановив, що, відмовляючи заявникам у позові, болгарська влада не виконала свого позитивного зобов'язання адекватно реагувати на дискримінацію заявників та забезпечити повагу до їхнього “приватного життя”.

1 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Захист Навколишнього Середовища | Практика ЄСПЛ | Адвокат ЄСПЛ

...Захист навколишнього середовища набуває дедалі більшого значення у сучасному суспільстві... («О’Сулліван МакКарті Массел Девелопмент Лтд проти Ірландії» (O’Sullivan McCarthy Mussel Development Ltd

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Отримайте безкоштовну юридичну консультацію прямо зараз!

адвокат Київ кримінальні справи, Адвокат Київ кримінальна справа, Адвокати Київа по кримінальним справам, кримінальні адвокати Київа, екстрадиційний адвокат, адвокат звернення до ЄСПЛ, адвокат підготовка апеляції по кримінальній справі, Знайти адвоката у Києві, Кримінальний адвокат Київ, кращі адвокати Київа, адвокати києва, хороший адвокат Київ, Досвідчений адвокат київ, порадьте хорошого адвоката по кримінальній справі Київ, особа під вартою адвокат, знайти досвідченого адвоката у Києві, безкоштовна консультація адвоката онлайн, безкоштовні юридичні консультації, адвокат підготовка дапеляційї касації, застосування амністії адвокат, Адвокати по 366, адвокати по 309, 307 скільки коштує хороший адвокат, знайти хорошого адвоката у києві, порадьте Хорошого Адвоката По Кримінальним Справам, рейтинг адвокатів по криіимнальним, Кращі Адвокати Київа, видача засудженого адвокат, где найти хорошего адвоката по ДТП, Адвокат по ДТП Киев Адвокати По ДТП Київ, Адвокаты Киева и Киевской области, найти хорошего адвоката в Киеве, Адвокат Соломянский район, Адвокати Соломянского района Киева, Адвокат для участия в апеляционном суде Киева, Найти хорошего уголовного адвоката в Киеве, Адвокаты Киева По Уголовным Делам Адвокат Михаил Адвокати Київа та Киїівської областіКозачукАдвокат Київ