Неякісне Будівництво чи Виконання Будівельних Робіт | Захист Прав Споживачів

Як діяти споживачеві, якщо ремонтні роботи були виконані неякісно? Чи якщо Ви купили житло, яке має суттєві недоліки? Або якщо виконавці відмовляються здійснювати будівельні замовлення в обумовлений строк? Які права має кожен споживач у таких та подібних ситуаціях?На жаль, сьогодні досить часто звичайним споживачам доводиться стикатися з такими труднощами у відносинах із виробниками, продавцями чи виконавцями у будівельній сфері. Втім, далеко не кожен знає як діяти у таких ситуаціях, адже розібратися в заплутаному законодавстві та неоднозначній судовій практиці, прогалинах та проблемних аспектах дійсно нелегко.

Пам’ятайте: якщо Ви замовляєте будівництво за свій кошт, або ж купуєте ремонтні послуги, ви виступаєте у цих відносинах як споживач, а отже на вас поширюються всі гарантії та права, передбачені Законом України «Про захист прав споживачів»:

  • У разі, якщо ви виявили недоліки у проведених будівельних/ремонтних роботах:

Ви як споживач маєте право на свій вибір вимагати на свій розсуд:

а) безоплатного усунення недоліків у виконаній роботі у розумний строк,

б) повторного виконання даної роботи;

в) відповідного зменшення ціни виконаної роботи (наданої послуги);

г) відшкодування завданих збитків, якщо усунення недоліків здійснюється вашими силами, чи з залученням третіх осіб;

д) якщо виявлений недолік істотний, можна вимагати навіть розірвання договору та відшкодування збитків.

- У разі, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим:

Ви маєте право відмовитися від договору про виконання робіт і вимагати відшкодування збитків.

Втім, потрібно пам’ятати, що згідно із Законом, споживач має право розірвати договір лише стосовно частини робіт у випадку, якщо виконавець уже на цей момент зробив понад 70% загального обсягу робіт.

  • У разі, коли виконавець не може виконати роботу згідно з договором:

Як споживач, ви маєте право на відшкодування пені у розмірі 3% вартості роботи за кожний день прострочення. При цьому, якщо вартість роботи не визначено, виконавець сплачує споживачеві неустойку в розмірі 3% загальної вартості замовлення.

Варто зазначити також, що сплата виконавцем неустойки (пені), встановленої в разі невиконання, прострочення виконання або іншого неналежного виконання зобов'язання, не звільняє його від виконання зобов'язання в натурі.

- У разі, якщо під час виконання робіт (надання послуг) виникає необхідність у додаткових роботах (послугах), що не були передбачені умовами договору:

Пам’ятайте, що у таких випадках виконавець зобов'язаний одержати від вас дозвіл на виконання таких робіт. Будь-які додаткові роботи без вашої згоди не створюють для вас жодних зобов'язань щодо їх оплати.

Як можна побачити, чинне законодавство дійсно передбачає цілий спектр гарантій забезпечення прав споживачів. У будь-якому з вищенаведених випадків ви можете і маєте великі шанси відновити порушене право та відшкодувати заподіяну шкоду.

У нашому юридичному центрі адвокати із захисту прав споживачів допоможуть Вам на всіх стадіях даного процесу. В разі виникнення питань та для отримання консультації звертайтесь за номером телефону або пишіть свої запитання просто зараз в ЧАТ!


Також читайте:

Спорчений вид з вікна. Стягнення компенсації з забудовника.

Хто повинен ремонтувати внутрішньо-будинкові мережі?

27 перегляд0 коментар
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Отримайте безкоштовну юридичну консультацію прямо зараз!

адвокат Київ кримінальні справи, Адвокат Київ кримінальна справа, Адвокати Київа по кримінальним справам, кримінальні адвокати Київа, екстрадиційний адвокат, адвокат звернення до ЄСПЛ, адвокат підготовка апеляції по кримінальній справі, Знайти адвоката у Києві, Кримінальний адвокат Київ, кращі адвокати Київа, адвокати києва, хороший адвокат Київ, Досвідчений адвокат київ, порадьте хорошого адвоката по кримінальній справі Київ, особа під вартою адвокат, знайти досвідченого адвоката у Києві, безкоштовна консультація адвоката онлайн, безкоштовні юридичні консультації, адвокат підготовка дапеляційї касації, застосування амністії адвокат, Адвокати по 366, адвокати по 309, 307 скільки коштує хороший адвокат, знайти хорошого адвоката у києві, порадьте Хорошого Адвоката По Кримінальним Справам, рейтинг адвокатів по криіимнальним, Кращі Адвокати Київа, видача засудженого адвокат, где найти хорошего адвоката по ДТП, Адвокат по ДТП Киев Адвокати По ДТП Київ, Адвокаты Киева и Киевской области, найти хорошего адвоката в Киеве, Адвокат Соломянский район, Адвокати Соломянского района Киева, Адвокат для участия в апеляционном суде Киева, Найти хорошего уголовного адвоката в Киеве, Адвокаты Киева По Уголовным Делам Адвокат Михаил Адвокати Київа та Киїівської областіКозачукАдвокат Київ