Телефонограма Не Є Належним Засобом Виклику по ЦПК - Верховний Суд | Сімейний Адвокат Київ

Залишення цивільної справи про поділ майна подружжя без розгляду, з підстав повторного неприбуття в суд позивача за телефонним викликом, Верховним судом визнано незаконним.


8 квітня 2020 року Верховний суд прийняв постанову, якою задовільнив касаційну скаргу адвоката Михайла Козачука та скасував ухвали Суворовського районного суду м. Одеси від 07 червня 2018 року та постанову Апеляційного суду Одеської області від 23 жовтня 2018 року. Справу передав на розгляд до суду першої інстанції.

У цій справі суд першої інстанції залишив позов про поділ майна подружжя без розгляду через те, що позивачка нібито повторно не заявилася на судове засідання, про яке телефоном було нібито повідомлено її представника. Апеляційний суд Одеської області підтримва рішення Суворівського районного суду.

Верховний суд такі рішення скасував. У своїй постанові Верховний суд зазначив, що згідно із частинами другою, третьою, п`ятою статті 128 ЦПК України суд мав повідомити учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.

Судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик.

Судова повістка про виклик повинна бути вручена з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи, але не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання, а судова повістка-повідомлення - завчасно.

У даній справі повістки не направлялися, виклики нібито здійснювалися секретарем засідання засобами телефонного звязку.

Верховний суд на це зазначив, що висновки судів попередніх інстанцій про те, що передача представнику позивача телефонограми є належним засобом виклику до суду, не відповідає положенням ЦПК України, зокрема: статтям 128-130 ЦПК України.

Тому розгляд справи має бути продовжено.

І тут виникає питання. Суд прийняв незаконне рішення про повернення позову без розгляду. Після перегляду в апеляції судове рішення вступило в законну силу, тому матеріали позовної заяви реально були повернуті позивачці.

Яким чином Суворівський районний суд прожовжить розгляд справи, якщо він усі матеріали повернув? Залишайте свої думки в коментарях:)


Звичайно, що тривалість рогляду спору та ставлення до захисту прав позивача, створює передумови джо звернення за захистом до Європейського суду з прав людини. Ви також можете оцінити свою ситуацію з точки зору перспектив звернення до ЄСПЛ, звернувшись до нас. Адвокати з питань практики Європейського суду з прав людини нададуть Вам необхідну консультацію безкоштовно.


Якщо перед Вами стоїть питання: "Де знайти адвоката по сімейним спорам в Києві або Вінниці?", телефонуйте до нас!

Також ми надаємо безкоштовні юридичні онлайн консультації сімейного адвоката. Для цього потрібно просто написати нам в Онлайн ЧАТ.


Читайте також:

Розмір аліментів не може бути менше 50% прожиткового мінімуму на дитину. Рекомендовано 100%

Стягнення Аліментів За Кордоном

Захист Прав Дитини Через Визнання Батьківства


592 перегляд0 коментар
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Отримайте безкоштовну юридичну консультацію прямо зараз!

адвокат Київ кримінальні справи, Адвокат Київ кримінальна справа, Адвокати Київа по кримінальним справам, кримінальні адвокати Київа, екстрадиційний адвокат, адвокат звернення до ЄСПЛ, адвокат підготовка апеляції по кримінальній справі, Знайти адвоката у Києві, Кримінальний адвокат Київ, кращі адвокати Київа, адвокати києва, хороший адвокат Київ, Досвідчений адвокат київ, порадьте хорошого адвоката по кримінальній справі Київ, особа під вартою адвокат, знайти досвідченого адвоката у Києві, безкоштовна консультація адвоката онлайн, безкоштовні юридичні консультації, адвокат підготовка дапеляційї касації, застосування амністії адвокат, Адвокати по 366, адвокати по 309, 307 скільки коштує хороший адвокат, знайти хорошого адвоката у києві, порадьте Хорошого Адвоката По Кримінальним Справам, рейтинг адвокатів по криіимнальним, Кращі Адвокати Київа, видача засудженого адвокат, где найти хорошего адвоката по ДТП, Адвокат по ДТП Киев Адвокати По ДТП Київ, Адвокаты Киева и Киевской области, найти хорошего адвоката в Киеве, Адвокат Соломянский район, Адвокати Соломянского района Киева, Адвокат для участия в апеляционном суде Киева, Найти хорошего уголовного адвоката в Киеве, Адвокаты Киева По Уголовным Делам Адвокат Михаил Адвокати Київа та Киїівської областіКозачукАдвокат Київ