Цькування в Школі | Європейський суд | Адвокат ЄСПЛ

В справі F.O. v. Croatia чотирма голосами проти трьох палата Суду встановила порушення статті 8 Конвенції через харасмент (цькування) учня вчителем в державній школі.


Заявника, 17-річного учня державної середньої школи, було тричі піддано знущанню з боку вчителя математики. Перший інцидент (образливі вирази) стався через запізнення заявника та його однокласників; другий - після того, як заявник повідомив про образи завуча, а третій через кілька днів. В подальшому хлопцю поставили діагноз посттравматичного стресового розладу, а психолог виявив, що заявник страждав на гострий тривожний розлад. Школа та міністерство освіти прагнули врегулювати питання внутрішньо; прокуратура не знайшла складу злочину, Конституційний суд визнав скарги неприйнятними. Перед ЄСПЛ заявник скаржився на відсутність ефективної реакції з боку влади на його скарги на цькування.

Ця справа дала можливість ЄСПЛ розвинути стандарти щодо застосовності статті 8 стосовно заходів, що вживаються у галузі освіти та пояснити характер зобов'язань держави у цьому контексті.

Так, в справі 1993 року Costello-Roberts проти Сполученого Королівства не було визнано застосовності статті 8 до інциденту фізичних покарань у школі. Дистанціюючись від цього висновку більшість наголосила, що з тих часів відбулася еволюція соціальних установок та правових стандартів щодо застосування заходів дисципліни щодо дітей, та було визнано необхідність захисту дітей від будь-яких форм насильства та жорстокого поводження. В даній справі не було сумнівів, що образи, яким піддавався заявник і які були проголошені в класі на очах його однокласників, спричинили його емоційні розлади та могли принизити його в очах інших; цькування було здійснено вчителем, який був в ситуації авторитету і контролю над заявником. Щодо характеру зобов'язань держави, неможливо примирити будь-які акти насильства чи жорстокого поводження з боку вчителів та інших посадових осіб в навчальних закладах з правом дітей на освіту та повагу до їхнього приватного життя. Обов'язком освітніх органів є захист учнів від будь-яких форм насильства протягом часу, коли вони перебувають під наглядом влади. Отже, національні органи повинні забезпечити «нульову терпимість» до будь-якого насильства чи жорстокого поводження в закладах освіти, включаючи відповідні кримінально-правові, цивільні, адміністративні та професійні заходи.

Що стосується фактів справи, хоча словесне насильство не було надмірним і не переросло у подальші більш системні цькування, враховуючи позицію довіри, авторитету та впливу вчителів, а також їх соціальну відповідальність, неможливо толерувати будь-які переслідування школяра з боку вчителя: частота, тяжкість шкоди та намір заподіяти шкоду не були необхідними умовами для визначення насильства в освітніх установах. Отже порогу статті 8 було досягнуто. Хоча за обставин даної справи звернення до кримінально-правових заходів не було вирішальним для виконання зобов’язань держави за статтею 8, наявні адміністративні та професійні шляхи були неефективними, оскільки вони не призвели до рішучих дій щодо усунення недоліків в поведінці вчителя.

2 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Захист Навколишнього Середовища | Практика ЄСПЛ | Адвокат ЄСПЛ

...Захист навколишнього середовища набуває дедалі більшого значення у сучасному суспільстві... («О’Сулліван МакКарті Массел Девелопмент Лтд проти Ірландії» (O’Sullivan McCarthy Mussel Development Ltd

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Отримайте безкоштовну юридичну консультацію прямо зараз!

адвокат Київ кримінальні справи, Адвокат Київ кримінальна справа, Адвокати Київа по кримінальним справам, кримінальні адвокати Київа, екстрадиційний адвокат, адвокат звернення до ЄСПЛ, адвокат підготовка апеляції по кримінальній справі, Знайти адвоката у Києві, Кримінальний адвокат Київ, кращі адвокати Київа, адвокати києва, хороший адвокат Київ, Досвідчений адвокат київ, порадьте хорошого адвоката по кримінальній справі Київ, особа під вартою адвокат, знайти досвідченого адвоката у Києві, безкоштовна консультація адвоката онлайн, безкоштовні юридичні консультації, адвокат підготовка дапеляційї касації, застосування амністії адвокат, Адвокати по 366, адвокати по 309, 307 скільки коштує хороший адвокат, знайти хорошого адвоката у києві, порадьте Хорошого Адвоката По Кримінальним Справам, рейтинг адвокатів по криіимнальним, Кращі Адвокати Київа, видача засудженого адвокат, где найти хорошего адвоката по ДТП, Адвокат по ДТП Киев Адвокати По ДТП Київ, Адвокаты Киева и Киевской области, найти хорошего адвоката в Киеве, Адвокат Соломянский район, Адвокати Соломянского района Киева, Адвокат для участия в апеляционном суде Киева, Найти хорошего уголовного адвоката в Киеве, Адвокаты Киева По Уголовным Делам Адвокат Михаил Адвокати Київа та Киїівської областіКозачукАдвокат Київ