ЄСПЛ Розгляне Звернення Про Порушення Люстрацією Прав Людини | Dybets v. Ukraine

Європейський суд з прав людини повідомив про те, що Суд розгляне звернення про порушення прав людини при застосуванні Закону України "Про очищення влади". Це ще одне звернення в якому підняте питання про дискримінаційне ставлення до групи людей з політичних мотивів.За зверненням, підготовленим адвокатом Михайлом Козачуком, заявник скаржиться про порушення цілого ряду статей Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Зокрема, звільнення його з державної служби на підставі лише довідки про перебування мене на державній службі в певний період правління В.Януковича без доведення у встановленому порядку його вини, порушило принципи люстрації, визначені у ст. 1 Закону України "Про очищення влади": презумпції невинуватості, верховенства права та законності, забезпечення права на захист, індивідуальної відповідальності.

Необґрунтоване звільнення заявника на підставі неконституційного закону "Про очищення влади" за наслідками спричинило втручання в приватне життя. Зокрема:

- його звільнили з державної служби, на якій він прослужив більше тридцяти років.

- заявнику було заборонено обіймати посади на державній службі протягом десяти років.

- ім'я та прізвище заявника були внесені до загальнодоступного онлайнового реєстру люстрації.

Поєднання цих заходів мало дуже серйозні наслідки для спроможності заявника встановити та розвивати відносини з іншими, для соціальної та професійної репутації.

У зверненні підянте питання дискримінаційного ставлення, оскільки строк 10 років заборони обіймати посади застосований до заявника, через перебування на посаді під час правління Януковича, поставило його у нерівне становище із іншими працездатними громадянами країни. Таке обмеження не "переслідувало законну мету" та є "непропорційним". Жодного обгрунтування такому великому строку держава не надала. Більше того, нерівне ставлення проявилося порівняно із тими хто перебував на посадах менше року. Цей строк також нічим обгрунтований не був.

Крім того заявник скаржився на порушення статті 13 Конвенції, оскільки зважаючи на неможливість протягом п'яти років добитися захисту своїх прав у судовій системі України, державою не забезпечено щоб засоби юридичного засобу були ефективними.

29 липня 2020 року Європейський суд з прав людини повідомив заявника про те, що справу заявника буде розглянуто за першої можливості та справі присвоєно відповідний номер.

Нагадаємо, це вже третя справа про люстрацію у якій піднято питання дискримінаційного ставлення.


Якщо Вам потрібна оцінка перспектив звернення до Європейського суду з прав людини або Ви задумуєтеся де знайти адвоката для написання звернення до ЄСПЛ, телефонуйте за номером телефону або просто зараз пишіть в ЧАТ.


Також Вам буде цікаво:

Люстрація як Дискримінація? Перед Європейським судом з прав людини поставлене питання.


Порушення Прав Людини В СІЗО. Що Робити?


Перепоховання Родича За Практикою ЄСПЛ | Drašković v. Montenegro

47 перегляд0 коментар
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Отримайте безкоштовну юридичну консультацію прямо зараз!

адвокат Київ кримінальні справи, Адвокат Київ кримінальна справа, Адвокати Київа по кримінальним справам, кримінальні адвокати Київа, екстрадиційний адвокат, адвокат звернення до ЄСПЛ, адвокат підготовка апеляції по кримінальній справі, Знайти адвоката у Києві, Кримінальний адвокат Київ, кращі адвокати Київа, адвокати києва, хороший адвокат Київ, Досвідчений адвокат київ, порадьте хорошого адвоката по кримінальній справі Київ, особа під вартою адвокат, знайти досвідченого адвоката у Києві, безкоштовна консультація адвоката онлайн, безкоштовні юридичні консультації, адвокат підготовка дапеляційї касації, застосування амністії адвокат, Адвокати по 366, адвокати по 309, 307 скільки коштує хороший адвокат, знайти хорошого адвоката у києві, порадьте Хорошого Адвоката По Кримінальним Справам, рейтинг адвокатів по криіимнальним, Кращі Адвокати Київа, видача засудженого адвокат, где найти хорошего адвоката по ДТП, Адвокат по ДТП Киев Адвокати По ДТП Київ, Адвокаты Киева и Киевской области, найти хорошего адвоката в Киеве, Адвокат Соломянский район, Адвокати Соломянского района Киева, Адвокат для участия в апеляционном суде Киева, Найти хорошего уголовного адвоката в Киеве, Адвокаты Киева По Уголовным Делам Адвокат Михаил Адвокати Київа та Киїівської областіКозачукАдвокат Київ